Różnorodność fotografii

Jesienna sesja

Najlepszą porą roku na sesje zdjęciowe jest oczywiście jesień. Piękne, ciepłe, pomarańczowe i żółte barwy oraz załamane światło sprzyjają sesjom na zewnątrz.

Nieco niższa temperatura pozwala na zabawę z ubraniami i dodatkami, a krajobraz rozpieszcza różnorodnością i zachęca do kreatywności.

Miejsce

Gdzie najlepiej robić zdjęcia?

Po pierwsze – w lesie lub w parku, czyli tam, gdzie znajdziemy drzewa z liśćmi w pięknych jesiennych kolorach. Uroku naszym fotografiom doda także powalony konar drzewa, ławeczka czy bajkowa alejka.

Drugą ciekawą opcją jest farma dyń – miejsce bardzo często wybierane na takie właśnie sesje zdjęciowe.

W Polsce te pomarańczowe warzywa znajdziemy na przykład na JeDynie, czyli na farmie nieopodal Krakowa. Najlepiej skontaktować się wcześniej z właścicielem pola i ustalić, kiedy dynie będą zbierane. Później wystarczy wyeksponować zbiory na skrzyniach lub ułożyć je w stosy i jesienne zdjęcia gotowe.

Warto spróbować także fotografii w sadzie wśród niezerwanych jeszcze owoców.

Jeżeli chcecie wykonać zdjęcia w nieco melancholijnej scenerii, dobrym pomysłem będzie wybranie się na sesję we mgle.

Fotki w takich okolicznościach przyrody wychodzą jednocześnie mroczne i ciekawe. Aby “złapać” mgłę, najlepiej wstać bardzo wcześnie rano i udać się w pobliże jeziorka lub rzeki. Pamiętajcie o ciepłym ubraniu!

Dla tych, którzy nie są “z cukru” proponujemy zdjęcia w deszczu. Przy robieniu ujęć można trochę zmoknąć, ale efekty są tego warte. Odbicia w kałużach i mokry asfalt to dodatkowe atuty, które można wykorzystać utrwalając jesienny obraz.

Nutę optymizmu wprowadzi natomiast kolorowa parasolka i szeroki uśmiech modelki lub modela.

Stylizacja

Z jesiennymi zdjęciami najlepiej komponuje się krata, brązy, beże oraz odcienie pomarańczu i czerwieni.

Modelkę można ubrać w kolorowy płaszcz a modela w elegancki szal.

Jeśli chcemy wykorzystać kałuże powstałe po deszczu, dobrym pomysłem będzie użycie kaloszy. Na chłodniejsze dni idealne będą natomiast buty firmy Rieker, które znakomicie pasują do jesiennych stylizacji.

Skarby jesieni…

…czyli jabłka, dynie i kasztany to atrybuty, które zawsze można wykorzystać do sesji jesiennych.

Zdjęcia wzbogaci soczysta czerwień jarzębiny oraz kolorowe liście drzew. Z tych ostatnich można upleść wianek i wykorzystać jako dekorację głowy modelki – najlepiej rudowłosej. Panie o takim odcieniu włosów dodatkowo obdarzone piegami, wspaniale komponują się z październikową scenerią.

Jeśli chcemy osiągnąć efekt ruchu na zdjęciu, można wykorzystać opadłe już liście wyrzucając je w górę i uchwycić moment, w którym spadają lub potraktować je jako “pościel” i po prostu się na nich położyć.

Różnorodność

Aby nasze zdjęcia nie były nudne, należy zadbać o częstą zmianę pozy i różne komplety ubrań. Po kilku ujęciach w jeansach i swetrze można założyć elegancką suknię, zmieniając całkowicie charakter zdjęcia.

Najlepiej wybrać kilka miejsc, które będą różniły się scenerią i przemieszczać się w trakcie sesji. Grunt to zapobiec “nudzie” na fotografii.

Sesja dla par

Polska złota jesień to idealna pora roku do sesji dla par.

Aby zdjęcia wyszły naturalnie, należy się zrelaksować i czerpać zadowolenie z pozowania przed obiektywem. Warto utrwalić te bajkowe chwile i zrobić ujęcia, które będą pamiątką na całe życie.

Możliwość komentowania Jesienna sesja została wyłączona
ashe