Różnorodność fotografii

Fotograficzna sesja świąteczna – jak ją zrobić samemu?

Sesje świąteczne stały sie obecnie istotnym elementem Bożego Narodzenia a także innych świąt. Niestety wykonanie zdjęć u profesjonalistów jest dosyć drogie. Na szczęście nie oznacza to konieczności rezygnacji z fotografii w świątecznym klimacie. Poniżej kilka wskazówek jak zrobić i wyeksponować w domowej galerii świąteczne zdjęcia.

Klimat świątecznej fotografii

Zdjęcia bożonarodzeniowe będą się jednoznacznie kojarzyły z tymi świętami jeśli w kadrze wyeksponujemy jednocześnie kilka elementów będących atrybutami Bożego Narodzenia. Niewątpliwie będą to choinki, stroiki, bombki, czerwono-białe dekoracje czy inne rekwizyty przywodzące na myśl święta. Bardzo dobrym pomysłem jest również wykorzystanie oświetlenia świątecznych lampek – doda ono niepowtarzalnego klimatu zdjęciom. Jeśli nie posiadamy zbyt wielu przedmiotów w świątecznej stylistyce, pomocne mogą być plakaty. Zawieszone jako bliższe lub dalsze tło zdjęcia zbudują na nim świąteczny klimat.

Jak wykorzystać świąteczną sesję do dekoracji domu?

Pojedyncze zdjęcia nie zdołają wprowadzić do naszego wnętrza świątecznej atmosfery. Dlatego warto wykorzystać kilka zdjęć a do nich dołączyć oryginalne plakaty utrzymane w tej samej stylistyce. Plakaty w połączeniu ze zdjęciami utworzą galerię, która nada naszym wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. Plakaty mają jeszczę tę dodatkową zaletę, że pozwolą ukryć mankamenty zdjęć wykonanych przez nas.

Zdjęcia i oryginalne plakaty zestawione w ramach jednej ściennej kompozycji działają na zasadzie często wykorzystywanej przez projektantów wnętrz, czyli łączenia DIY z profesjonalnymi, bardziej luksusowymi przedmiotami. Tego rodzaju zestawienia dodają wnętrzom eleganckiego sznytu.

Jak ubrać się do światecznej sesji?

Kolacja wigilijna i rodzinne spotkanie przy stole to uroczysta chwila. Zazwyczaj wiąże się z eleganckim ubiorem, chociaż coraz częściej także ze sweterkami utrzymanymi w świątecznej stylistyce. Warto ten sam styl wybrać do zdjęć. Dzięki temu będą one jeszcze bardziej wiarygodne. A co robić w trakcie sesji? Można wspólnie ubierać choinkę, pozować podczas wspólnego śpiewania kolend czy zwyczajnie na tle światecznej dekoracji wspólnie się uśmiechnąć.

Świąteczna sesja nie musi być sztywna. Klimat zdjęcia podyktowany jest wyłącznie naszą wyobraźnią.

Różnorodność fotografii

Możliwość komentowania Fotograficzna sesja świąteczna – jak ją zrobić samemu? została wyłączona
ashe