Trochę o fotografii

Rola fotografii przy tworzeniu plakatów filmowych.

Fotografia od zawsze była nierozerwalnie związana z kinem. To dzięki fotografii powstały przecież pierwsze filmy. Nie dziwi więc rownież fakt, że fotografia odgrywa ogromną rolę przy tworzeniu plakatów filmowych. Bez odpowiedniego zdjęcia, ciężko jest zachęcić potencjalnych widzów do obejrzenia filmu.

Piękne plakaty filmowe to istotny element promocji filmu. Powinien przedstawiać krótki opis fabuły, występujących aktorów oraz oddać klimat i tematykę samego filmu. Dlatego tak bardzo istotne jest to, żeby na plakacie znalazło się dobre zdjęcie.

Dobrze wykonany plakat powinien być równie atrakcyjny wizualnie, co sam film. Dlatego też studia filmowe zatrudniają najlepszych fotografów, potrafiących uchwycić esencję filmu w jednym ujęciu, aby widzowie wiedzieli czego mogą się spodziewać po filmie.

Obecnie plakaty są tworzone za pomocą programów graficznych, co pozwala na uzyskanie efektów, niemożliwych do osiągnięcia za pomocą klasycznej fotografii. Jednak przy wielu filmach nadal spotkamy się ze zdjęciami, gdyż taka forma ma swój unikalny klimat.

Możliwość komentowania Rola fotografii przy tworzeniu plakatów filmowych. została wyłączona
ashe