Wybrane wystawy

“Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce”

Dla osób lubiących świat mody wystawa związana z tą tematyką z pewnością by się spodobała. Od lipca do września 2019 roku w Galerii IFF (Fundacja Instytut Fotografii Fort) Fort Mokotów, można było podziwiać zdjęcia z zakresu kreacji w tworzeniu strojów, stylizacji oraz makijażu.

Celem wystawy było nie tyle ukazanie, jak zmieniała się polska moda na przestrzeni stulecia, co naświetlenie procesu zmian zachodzących w sposobie komunikacji z odbiorcą, czyli klientem.

Można powiedzieć, że wystawa pod mecenatem znanej marki Reserved, była próbą refleksji nad rolą fotografii w modzie.

Moda odbiciem przemian

Na ekspozycji, oprócz najważniejszych ujęć ze świata mody ostatnich 100 lat znalazły się także zdjęcia z kampanii Reserved w roku 2018, z Cindy Crawford w roli głównej.

Autorska selekcja polskiej fotografii mody ukazująca zdjęcia Aleksandry Jatczak-Repeć i Michała Suchory, zawarła prace niemal 100 artystów, m. in. Magdaleny Łuniewskiej, Zuzy Krajewskiej, Sonii Szóstak, Tadeusza Rolkego, Wojciecha Plewińskiego, Krzysztofa Gierałtowskiego, Jerzego Neugebauera, Jacka Poremby, Marka Straszewskiego, duetu Wunsche & Samsel, Jacka Kołodziejskiego, Marcina Kempskiego czy fotografów Domu Mody Limanka.

Fotografia mody w pewnym sensie świetnie ukazuje przemianę Polski, pod względem zmian ekonomicznych, politycznych i kulturowych. Znalazło to swoje odbicie w modzie i jej przedstawieniach na fotografiach z okładek kolorowych magazynów.

Możliwość komentowania “Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce” została wyłączona
ashe